Voor de leerkrachten van Maris Stella betekende deze coronacrisis een aanpassing. Maar de échte helden van het onderwijs blijven uiteraard onze leerlingen. Zij werden geconfronteerd met preteaching, begeleiding vanop afstand en nieuwe, digitale werkmethodes. Af en toe ging dit gepaard met hindernissen, maar elke leerling zette zijn beste beentje voor en nam zijn/haar verantwoordelijkheid. Wij als leerkrachten hebben met verbazing gevolgd hoe onze leerlingen een grote mate van inzet, enthousiasme en zelfredzaamheid hebben getoond in de voorbije periode.
 
 
Wout Commeren – 2LB
 
Hoe heb jij de periode in quarantaine ervaren? Heeft deze toestand iets veranderd aan de manier waarop jij in het leven staat?
 
Dat heeft niet zoveel veranderd aan de manier waarop ik in het leven sta. Ik mis wel mijn vrienden en de voetbal.
 
Hoe heb jij de dagen doorgebracht? Wat zijn je favoriete bezigheden?
 
Ik doe eerst mijn huiswerk en daarna ontspan ik. Ik ben veel gaan lopen en zwemmen en heb nu ook meer tijd om te gamen. ’s Avonds ga ik wat later slapen, omdat ik ’s morgens een uurtje langer kan blijven liggen.
 
Hoe ervaar je het digitaal les krijgen? Wat vind je positief? Wat gaat er moeizaam?
 
Dat gaat heel goed. Ik verwerk de leerstof op mijn eigen tempo en de opdrachten en toetsen lukken goed. Er gaat eigenlijk niets moeizaam.
 
Verlang je om terug naar school te gaan? Waarom wel/niet?
 
Ik ben niet aan het aftellen om terug naar school te gaan, omdat het thuis studeren goed lukt en aangenaam is. Terug naar school gaan zou wel tof zijn om mijn vrienden weer terug te zien.
 
Welke leerkracht mis je het meest en waarom?
 
Ik mis Mevr. Wynen, mijn klastitularis, het meest, omdat ik die normaal ook 10 u per week heb. Wij hebben wel al toffe live lessen gehad tijdens de quarantaine. 
 
 
 
 
 
 
Ella Eelen – 5LW
 
Hoe heb jij de periode in quarantaine ervaren? Heeft deze toestand iets veranderd aan de manier waarop jij in het leven staat?
 
Het doet me beseffen dat naar school gaan eigenlijk nog niet zo erg is. Het geeft een vaste structuur aan je dag en je geraakt niet snel verveeld. Deze quarantaine wil ik alvast niet nog eens ervaren.
 
Hoe heb jij de dagen doorgebracht? Wat zijn je favoriete bezigheden?
 
Ik ben veel bezig met schoolwerk. Daarnaast ga ik graag wandelen of tennissen, maar ik hou ook wel van rustig in de zetel zitten.
 
Hoe ervaar je het digitaal les krijgen? Wat vind je positief? Wat gaat er moeizaam?
 
Digitaal les krijgen vind ik zonder twijfel beter dan gewoon een opdracht krijgen. Zo kan je de opdracht niet uitstellen en wordt de leerstof op dezelfde manier gegeven als in de klas. De leerstof is sneller duidelijk.
 
Verlang je om terug naar school te gaan? Waarom wel/niet?
 
Ja, vooral om mijn vrienden terug te zien. Daarnaast zijn er ook veel vakken die moeilijk zijn om zelfstandig te verwerken. Ook verkies ik de vaste structuur in je dag die ik op dit moment niet echt heb.
 
Welke leerkracht mis je het meest en waarom?
 
Als ik moet kiezen dan kies ik voor mevrouw Peeters. Dit is dan vooral omdat ik wiskunde heel moeilijk vind om zelfstandig te verwerken.
 
 
 
Hanne Van Giel – 1Ma
 
Hoe heb jij de periode in quarantaine ervaren?
 
Het is raar dat we al sinds 13 maart thuis zijn omwille van het coronavirus.
Ik kan me gelukkig buiten het schoolwerk nog goed bezighouden.
 
Heeft deze toestand iets veranderd aan de manier waarop jij in het leven staat?
 
Ja, absoluut. Ik besef nu maar al te goed hoe belangrijk je gezondheid is en als er zoiets als de coronacrisis gebeurt, dat je er veilig en serieus mee moet omgaan.
 
Hoe ervaar je het digitaal les krijgen? Wat vind je positief? Wat gaat er moeizaam?
 
Thuis digitaal les krijgen is handiger dan alleen studeren maar soms was het geluid wat minder of was het beeld slecht.
Tijdens ons klasgesprek was het dan weer leuk om de anderen nog eens te zien.
 
Verlang je om terug naar school te gaan? Waarom wel/niet?
 
Ja, toch wel, zodat ik iedereen terug kan zien en we op een gewone manier les krijgen. Dat zou fijn zijn!
 
Welke leerkracht mis je het meest en waarom?
 
Ik mis alle leerkrachten wel maar vooral onze titularis. 
Omdat les krijgen véél leuker is dan thuis alles alleen te leren en gewoon ook hun aanwezigheid.
 
Hoe heb jij de dagen doorgebracht? Wat zijn je favoriete bezigheden?
 
Om toch buiten te komen, gaan we regelmatig wandelen en driemaal per week ga ik lopen met papa op de Start-2-Run-lessenreeksen van Evy Gruyaert. Dit was ook een opdracht van L.O. Ondertussen loop ik al 5 km aan één stuk.
Verder doen we ook vaak een toertje met de fiets of oefen ik mijn salto’s op de trampoline.
 
Normaal volg ik ook 2 maal per week op woensdag dansles.  Door de coronacrisis kregen wij t/m 19 mei soms live dansles of konden we filmpjes bekijken die onze dansjuf op haar YouTube-kanaal had gezet.
Vanaf 20 mei kan ik opnieuw naar de dansles. Weliswaar buiten en onze dansplek werd verdeeld in vakken door stippen. De juffen dragen een mondmasker en iedereen moet zijn handen ontsmetten voor de les start.
 
Om alle zorgverleners te bedanken, hebben we een spandoek gemaakt die nu nog aan onze poort hangt.
Onze grootouders, overgrootmoeders, nichtjes en neefje kregen ook regelmatig post van ons, dus ik heb ook véél geknutseld en getekend. 
 
Verder heb ik de afgelopen weken regelmatig gechat met de familie, véél gelezen, af en toe wat TV gekeken, eens een spelletje gespeeld, gewoon buiten in het zonnetje gezeten, …  dus op zich vlogen de dagen wel voorbij.