Maris Stella promoot, in samenwerking met de stad Oostmalle, al jaren het dragen van fluokledij om leerlingen zo het belang van veiligheid in het verkeer bij te brengen. Hoe zichtbaarder je bent in het verkeer, hoe kleiner het risico op ongevallen.
 
          
 
Dit jaar was onze fluo-actie nog nét iets specialer, aangezien we een unieke gast op onze school mochten ontvangen: weerman Frank Deboosere. Frank Deboosere is ambassadeur van de verkeersveiligheidsorganisatie XIU. Deze vrijwilligersorganisatie verenigt zo’n tweehonderd secundaire scholen waarvoor jongeren, ouders en schoolteams zich dagelijks inzetten. Hun missie is: zoveel mogelijk mensen overtuigen van het nut van het dragen van reflecterende kledij. Ondertussen doen meer dan 200 Vlaamse scholen mee, waaronder Maris Stella. “Fluo-Frank” werd als een rockster onthaald in onze school en gaf, samen met onze directie en de burgemeester, een korte speech waarbij hij onze leerlingen bedankte voor hun inzet. Achteraf maakte hij ook nog even een moment vrij om te poseren voor enkele selfies. Een fijne dag waarover we nog lang kunnen ‘reflecteren’…..