INSCHRIJVINGEN voor 22-23  

INSCHRIJVINGEN EERSTE JAAR 

Gezien de huidige situatie met de coronamaatregelen kunnen we ook dit schooljaar enkel digitaal inschrijven omdat fysieke aanwezigheid tot nader order uitgesloten is. We kiezen niet voor een aanmeldingsprocedure. Daardoor stappen wij af van een capaciteitsbepaling. Dit betekent dat wie bij ons digitaal inschrijft, een plaats krijgt in onze school. We weten dat dit ons mogelijk voor een extra uitdaging plaatst, tegelijk wensen wij het principe nog steeds te hanteren dat we ouders en leerlingen de kans willen geven bewust te kiezen voor een school en haar opvoedingsproject. 
De inschrijvingen voor het eerste jaar starten zaterdag 23 april 2022 vanaf 9.00 u. Ouders die niet in de mogelijkheid zijn om digitaal in te schrijven, zullen wij ondersteunen. Zij verwittigen de school (03/312.02.33). 
 
Voorrangsperiode van 21 maart t.e.m. 22 april 2022 
Voorafgaand aan de inschrijvingsperiode voor alle leerlingen is er een voorrangsperiode voor de inschrijvingen van broers en zussen en van kinderen van het personeel van de school. Deze ouders zullen de uitnodiging tot inschrijven ontvangen in maart. 
 
Verloop van de inschrijving vanaf 23 april 2022 
Vanaf zaterdag 23 april, 09.00 u. kan u uw digitale inschrijving starten. Haast is overbodig, de volgorde van inschrijven is immers niet belangrijk, iedereen die inschrijft, krijgt een plaats. Tegelijk vragen wij om, indien u beslist heeft te kiezen voor Maris Stella, uw inschrijving niet nodeloos uit te stellen. We vragen de inschrijving uiterlijk 15 mei digitaal in te dienen. Dit maakt een verwerking en bevestiging van uw inschrijving immers sneller mogelijk.
Telefonisch of via mail inschrijven kan niet. 
 
WERKWIJZE: 
 
STAP 1: INSCHRIJVING ONLINE INDIENEN 
Via de startknop onderaan deze werkwijze (mogelijk vanaf 23 april ’22, 9.00 u.) zal u gevraagd worden administratieve gegevens ter beschikking te stellen. Deze administratieve gegevens (correctheid is essentieel voor verdere communicatie) worden opgenomen in onze leerlingenadministratie en in het leerlingendossier van uw zoon/dochter vanaf het 1ste jaar secundair, conform de privacy-wetgeving. 

STAP 2: BEWIJS VAN INSCHRIJVING / BEVESTIGING DOOR DE SCHOOL 
Na het online indienen van uw inschrijving, wordt een bewijs van inschrijving gegenereerd en ontvangt u een brief met extra informatie. 

STAP 3: INDIENEN VAN ONDERTEKEND BEWIJS VAN INSCHRIJVING + DOCUMENTEN 
Om uw online inschrijving te finaliseren, bezorgt u zo spoedig mogelijk volgende documenten aan de school via de uploadzone (link hiervoor vindt u in de brief die u eveneens na inschrijving ontvangt). 
- het ondertekend bewijs van inschrijving (zie stap 2): 
U ondertekent dit na afdruk of met digitale handtekening voor akkoord met het pedagogisch project, het schoolreglement (vooraf te raadplegen op onze website) en de verwerking van de administratieve gegevens. 
- het formulier ‘schoolteaminformatie bij overgang basisonderwijs-secundair onderwijs’ of BaSo-fiche van het 6de leerjaar 
- een scan/foto/kopie van het laatste rapport 
- een scan/foto/kopie van de identiteitskaart van zoon/dochter (of kids-ID) (voor-en achterkant) 
- indien van toepassing: kopie van een diagnoseverslag van een leer-of ontwikkelingsstoornis 
Documenten waarover u nog niet beschikt, bezorgt u ons op latere datum maar voor 15 juni ’22. 

Naast de administratieve inschrijving vinden wij een intakegesprek belangrijk voor een goede start. Ouders die een gesprek wensen, bv. om de studiekeuze of een zorgvraag te bespreken, kunnen dit aanvragen bij het digitaal indienen van de administratieve inschrijving (stap 1). Het is belangrijk dat u bij een zorgvraag aangeeft dat u een intakegesprek met de zorgcoördinator wenst.
Wij staan u graag te woord tijdens een (online) gesprek. 

Hebt u vragen omtrent de inschrijving, aarzel dan niet contact te nemen via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of telefonisch 03/312.02.33. 

STARTKNOP voor de administratieve inschrijving (vanaf 23 april '22).  

INSCHRIJVINGEN NIEUWE LEERLINGEN VANAF HET TWEEDE JAAR VOOR 22-23 

Na 30 juni 2022 plaatsen wij onze eigen leerlingen in de klasgroepen en vermelden wij hieronder eventuele volzetverklaringen.

Vanaf 5 juli 2022, 9.00 u. kan u hier (link beschikbaar 5 juli, 9.00 u.) uw inschrijvingswens aan ons doorgeven. U ontvangt ten laatste de volgende werkdag een inschrijvingsbewijs of bij volzetverklaring een document van ‘niet gerealiseerde inschrijving’ en hiermee krijgt u een plaats op onze wachtlijst.
Een niet-gerealiseerde inschrijving kan omgezet worden in een ‘gerealiseerde inschrijving’ indien er vrije plaatsen komen. Wij contacteren u in dat geval volgens de volgorde van de wachtlijst.

In elk geval zal bij realisatie van de inschrijving gevraagd worden om volgende zaken aan de school te bezorgen:
-het rapport van 30 juni ’22 met het attest van het gevolgde studiejaar
-een kopie van de identiteitskaart
-eventueel een kopie van het attest (met diagnoseverslag) van een leer- of ontwikkelingsstoornis

Wordt de inschrijving gerealiseerd, dan ontvangt u een inschrijvingsbewijs ter ondertekening voor akkoord met het pedagogisch project en het schoolreglement. We informeren je nadien over het bestellen van boeken, het schooluniform…

Voor de richting Woordkunst-drama (instromen enkel nog mogelijk in 5Wk en 6Wk) geldt een aparte regeling. Er is een toelatingsproef op vrijdag 1 juli en woensdag 17 augustus. Inschrijven voor de toelatingsproef kan je via het webformulier. Inschrijven voor de proef is verplicht. Na inschrijving ontvang je via mail de opgave voor de toelatingsproef. Wij wensen de kandidaat-leerlingen veel succes!

De school is in de zomervakantie gesloten van 9 juli '22 t.e.m. 15 augustus '22. In deze periode kunnen er geen inschrijvingen plaatsvinden en worden ingezonden inschrijvingen niet verwerkt.

 

Capaciteit voor het schooljaar 2022-2023:

1A: inschrijving zonder capaciteitsbepaling

Capaciteit voor het schooljaar 2022-2023:

1A: inschrijving zonder capaciteitsbepaling

2K, 2de leerjaar, 1ste graad, Artistieke vorming: 54
2L, 2de leerjaar, 1ste graad, Klassieke talen: Latijn: 44
2M, 2de leerjaar; 1ste graad, basisoptie Moderne talen en wetenschappen: 130

3E, 1ste leerjaar, 2de graad ASO Economische wetenschappen: 12
3H, 1ste leerjaar, 2de graad ASO Humane wetenschappen: 44
3K, 1ste leerjaar, 2de graad KSO, Architecturale (en beeldende) kunsten: VOLZET
3L, 1ste leerjaar, 2de graad ASO, Latijn: 30
3MT, 1ste leerjaar, 2de graad ASO, Moderne talen: 11

3N, 1ste leerjaar, 2de graad ASO,Natuurwetenschappen:55 

4E, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Economie: VOLZET
4H, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Humane Wetenschappen: 40
4K, 2de leerjaar, 2 de graad KSO, Beeldende en architecturale kunsten: 36
4L, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Latijn: 15

4M, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Moderne talen: 11
4W, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Wetenschappen: VOLZET

5Ar, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Architecturale kunsten: 12
5E, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wiskunde: VOLZET 
5ET, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Economie-moderne talen: VOLZET
5EW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wetenschappen: VOLZET
5H, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Humane wetenschappen:  VOLZET
5K, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Beeldende kunsten: VOLZET
5L, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Latijn: VOLZET
5TW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Moderne talen-wetenschappen: VOLZET
5W, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Wetenschappen-wiskunde: VOLZET
5WK, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Woordkunst – drama: VOLZET

6Ar, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Architecturale kunsten: 15
6E, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wiskunde:  VOLZET
6ET, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Economie-moderne talen: VOLZET
6EW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wetenschappen:VOLZET
6H, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Humane wetenschappen: 19
6K, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Beeldende kunsten: VOLZET
6L, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Latijn: VOLZET
6TW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Moderne talen-wetenschappen: VOLZET
6W, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Wetenschappen-wiskunde: VOLZET
6WK, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Woordkunst – drama: VOLZET